Serbia spune că a arestat un spion croat

Prim-ministrul Serbiei, Miloš Vučević, a spus că spionul croat arestat nu este un Yeti, așa cum a spus colegul său croat Andrej Plenković și că Croația, dacă vrea să știe cine este, poate să se uite la lista spionilor săi si să vadă cine lipsește.

Vučević a spus acest lucru în Novi Pazar , comentând declarația primului ministru croat că „povestea despre spionul croat nu este serioasă pentru el și că este vorba despre un yeti”, și a adăugat că i-a spus lui Plenković la Forumul Strategic de la Bled că procedurile sunt conduse împotriva unei persoane pentru activități ilegale în folosul Croației, care amenința securitatea Serbiei.

El a subliniat că nu i-a oferit informații despre persoana reținută și a adăugat că atunci când Republica Serbia consideră că ar trebui făcută cunoscută și împărtășită publicului din Serbia și din regiune, o va face.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Premierul slovac: Abolirea dreptului de veto va marca începutul sfârșitului UE

    Abolirea dreptului de veto al statelor membre ale UE...

    Trump l-a înfrânt pe Orbán? Distanța lui Le Pen față de republicani

    Înfrângerea partidului Fidesz-Alianța Civilă Maghiară, condus de premierul Viktor...

    Ucraina propune o întâlnire Zelenski-Putin in Turcia

    Ucraina este pregătită pentru o întâlnire a lui Vladimir...

    Adrian Năstase la Budapesta: S-a dovedit încă odată că americanii nu au foști prieteni

    Am petrecut câteva zile la Budapesta, imediat după alegerile...

    Reset financiar pentru IMM-uri: soluția de refinanțare susținută de FNGCIMM

    Beneficiarii programelor guvernamentale IMM Invest Plus și IMM Plus,...

    Șeful Pentagonului: Jurnaliștii sunt oponenții lui Isus

    Secretarul american al Apărării, Pete Hegsett, a criticat astăzi...

    Articole relationate

    Categorii populare