Șeful CJ Dâmbovița anunță construirea celui mai mare parc fotovoltaic din județ și unul dintre cele mai mari din Regiunea Sud-Muntenia

La #Șotânga s-a construit cel mai mare parc fotovoltaic din județul Dâmbovița și unul dintre cele mai mari din Regiunea Sud-Muntenia!Investiția privată, de peste 100.000.000 de EURO, se întinde pe o suprafață de 120 de hectare și are o putere instalată de 80 de megawaţi!, a anunțat pe Facebook președintele CJ Dâmbovița, Corneliu Ștefan (PSD).

Sunt încântat că alături de primarul Constantin Stroe am putut sprijini o realizare atât de impresionantă. Vom fi alături de toți investitorii privați și le vom crea toate condițiile necesare pentru a investi cu încredere în județul Dâmbovița!𝐔𝐧 𝐩𝐚𝐫𝐭𝐞𝐧𝐞𝐫𝐢𝐚𝐭 𝐩𝐮𝐛𝐥𝐢𝐜-𝐩𝐫𝐢𝐯𝐚𝐭 𝐝𝐞 𝐬𝐮𝐜𝐜𝐞𝐬!, mai spune Ștefan.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Ucraina cere de la aliați 146 miliarde de dolari până in 2029

    Finanțarea externă totală necesară Ucrainei în perioada 2026-2029 se...

    Prim-ministrul britanic demisionar Keir Starmer pe urmele lui Iohannis

    Prim-ministrul britanic demisionar Keir Starmer, care și-a anunțat demisia...

    Siegfried, „națiunea civică moldovenească” și Martin Sieg

    De ce iese Igor Grosu (pus de știm-noi-cine care...

    Izolarea Israelului

    Pentru guvernul israelian, izbucnirea războiului cu Iranul a marcat...

    Articole relationate

    Categorii populare