Scandalul deputatului AUR care isi înjură colegii la telefon noaptea/ Laura Vicol: Sunt mamă de 3 copii, am o vârstă, şi mi se pare anormal şi imoral să se întâmple asta. Aseară, între 1 şi 3 dimineaţă am fost sunată

„Din momentul în care a ajuns la Comisia Juridică propunerea de sancţionare a celor de la AUR şi până azi noapte inclusiv am fost sunată continuu de acest domn deputat. Sunt mamă de 3 copii, am o vârstă, şi mi se pare anormal şi imoral să se întâmple asta. Aseară, între 1 şi 3 dimineaţă am fost sunată, cu număr ascuns. Coroborat cu tot ce au spus colegii mei, e clar că despre domnul Titi Stoica este vorba. Iniţial m-a sunat de pe numărul dânsului, dar l-am blocat, pentru că refuz să am orice fel de comunicare cu dânsul. Înţeleg că a transmis deja mesaje prin care cere scuze unor colegi pe care i-a înjurat aseară. La mine nu au ajuns încă acele scuze”, a declarat deputata PSD Laura Vicol, șefa Comisiei Juridice, pentru România TV. 

„Aseară, un coleg de-al nostru din Parlament, domnul Ciprian Titi Stoica, un coleg de la AUR, a sunat pe mai mulţi colegi din grupul PSD foarte târziu, după ora unu noaptea, şi a început să ne înjure, să ne ameninţe, să ne adreseze tot felul de injurii. La primul apel l-am atenţionat pe domnul Ciprian Titi Stoica că urmează să-l înregistrez, dar domnul Titi Stoica a continuat. Pentru asta aş vrea să-l somez public că un asemenea comportament şi limbaj nu este demn de un parlamentar. Îl somez public să vină la tribuna Parlamentului să-şi ceară scuze”, a afirmat Gheorghe Şoldan, deputat PSD, citat de Agerpres.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Trump: Negocieri de succes cu Iranul

    Președintele SUA, Donald Trump, a declarat că Washingtonul a...

    Un fost jurnalist, omul lui Clotilde, Drulă și Dogioiu, pus la Achizițiile Publice de Bolo

    Premierul interimar Ilie Bolojan l-a numit pe fostul jurnalist...

    În timp ce în România inflația bate record după record in Rusia e deflație

    Rusia a înregistrat o deflație săptămânală: între 28 aprilie...

    Bibi îngrijorat că Trump face pace cu Iranul fără să îi spună

    Prim-ministrul israelian Benjamin Netanyahu a purtat discuții cu oficiali...

    Articole relationate

    Categorii populare