spot_img
duminică, 1 februarie, 2026
-0.6 C
București

Scandal la Chișinău cu un europarlamentar PSD și partidul Păpușarului

Președintele Parlamentului moldovean, Andrian Candu, sugerează că Europarlamentarul PSD Andi Cristea minte atunci când spune că PDM al oligarhului  Vlad Plahotniuc a sunat la București pentru a-l demite din funcție, scrie unimedia. 

Candu este finul lui Plahotniuc. PDM este aliat în România cu PSD, iar Vlad Plahotniuc  l-a susținut pe Victor Ponta la alegerile prezidențiale.

UNIMEDIA amintește că europarlamentarul român din partea PSD România, președintele Delegației Parlamentului European pentru Republica Moldova, Andi Cristea, a scris astăzi pe Facebook că a avut o videoconferință cu reprezentanții Partidului Democrat din Moldova, iar ulterior, PD a sunat la PSD București pentru a-l schimba din funcție.

„Conducerea PD nu dă telefoane la Bucureşti pentru a schimba pe cineva sau altcineva. Poate este practică în partidul dumneavoastră”, a răspuns Andrian Candu.

 

 

Hot this week

Topics

Mai mult

    Dosarul Epstein face o victimă in Europa la nivel înalt

    Fostul ministru slovac de externe, Miroslav Lajčak, a anunțat...

    AstraZeneca, investiții de 15 miliarde de dolari in China

    China a devenit un contribuitor cheie în domeniul inovației...

    Mii de persoane in stradă la Miercurea Ciuc împotriva creșterii taxelor

    Mii de persoane au participat, sâmbătă, la Miercurea-Ciuc, la...

    Jeffrey Sachs: Europa se autodistruge

    Țările europene se îndreaptă spre declin prin interzicerea gazului...

    Cină de taină la Bruxelles împotriva lui Trump

    Liderii europeni au pus la cale un plan secret...

    Ministru chinez, anchetat

    Comisia Centrală pentru Inspecția Disciplinarii din China a anunțat...

    MOL mută in Libia

    Grupul MOL a încheiat un nou parteneriat strategic cu...

    Articole relationate

    Categorii populare