Scandal între 2 miniștri: Cuc l-a dat afară pe omul lui Bădălău

Vreau să îi mulțumesc lui Alin Guțu pentru întreaga sa activitate desfășurată la Compania Națională APDF Giurgiu. A demonstrat că este un om capabil, dedicat, care a avut rezultate pozitive, motiv pentru care, probabil, a fost demis de Ministrul Transporturilor, a scris pe facebook ministrul Economiei Niculae Bădălău.

Bădălău se află într-un conflict cu Marius Cuc, ministrul transporturilor. Cuc a fost membru PSD Giurgiu, organizația condusă de Bădălău, dar a fost propus ministru al transporturilor de PSD Neamț.

Guțu era cunoscut ca omul lui Bădălău.

Încă o dată, îl felicit pentru tot ceea ce a realizat până acum, îi doresc în continuare putere de muncă pentru a continua cu aceeași pasiune și competență activitatea în cadrul echipei PSD Giurgiu, mai ales că, spre deosebire de alte persoane pe care le-am promovat, a dat dovadă, pe lângă profesionalism, de CARACTER!Mult succes ! , a mai scris Bădălău sugerând că Răzvan Cuc nu ar avea caracter.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Dogioiu îl laudă pe șeful Vămilor pus sub control judiciar după ce a fost reținut 24 de ore

    Purtătorul de cuvânt al Guvernului, Ioana Dogioiu, a declarat...

    Washington Examiner despre prietenul lui Coldea: Albania este cel mai recent stat narco care amenință lumea

    Creșterea criminalității organizate și a practicilor politice controversate reprezintă...

    China a fost de acord să comande 200 de aeronave de la Boeing

    China a fost de acord să comande 200 de...

    Adrian Năstase: Da’ unde e vila?

    După ședința de guvern de astăzi a guvernului interimar,...

    Șeful CJ Dâmbovița, discuție cu ambasadorul american la BSDA 2026

    Astăzi, am participat la expo-conferința internațională „Black Sea Defense...

    Articole relationate

    Categorii populare