spot_img
miercuri, 24 decembrie, 2025
3 C
București

Russiatoday.ro: Rusia a învins deja, România e condusă de cabinetul 2

Siteul russiatoday. ro a declanșat un atac dur după interviul acordat luni seară de președintele Traian Băsescu postului de televiziune B1. Şi ce dacă am avut dreptate?, este titlul de pe siteul de știri românesc care prezintă punctul de vedere al Rusiei.

Russiatoday.ro spune unde a avut dreptate: România a pierdut Moldova, că ne putem trezi cu tancurile ruseşti la graniţă , DNA şi ANAF au blocat România, Rusia a învins deja. Siteul spune că Traian Băsescu a dat, de fapt, dreptate punctelelor lor de vedere.

Concluzia Russiatoday.ro:

În Burkina Faso, românul răpit se roagă la Dumnezeu să-l salveze, raionul Taraclia din Moldova deschide drumul federalizării republicii, Carmen Iohannis se bronzează frumos în Madeira. Apropos, nu aveţi şi voi senzaţia că la Cotroceni, „la butoane”, e cabinetul 2?

TEXTUL INTEGRAL PUBLICAT DE RUSSIATODAY.RO:

Că România a pierdut Moldova, că ne putem trezi cu tancurile ruseşti la graniţă sau chiar după, am scris aici. (http://news.russiatoday.ro/patru-zile-si-efectul-tunel/)
Că DNA şi ANAF au blocat România au scris colaboratori ai russiatoday.ro, aici. (http://news.russiatoday.ro/romania-bate-pas-de-defilare/)
Că Rusia a învins deja am scris aici.(http://news.russiatoday.ro/moscova-a-invins/)
Aceste puncte de vedere au fost exprimate aseară de fostul preşedinte Traian Băsescu într-o emisiune la B1TV.
Russiatoday.ro este acuzată că face propagandă. Traian Băsescu face şi el propagandă?
Sau pur şi simplu vorbim despre adevăruri prea tulburătoare ca să fie susţinute de cineva din „cercul puterii”?
Păi, să vedem. Russiatoday.ro a mai abordat un subiect delicat pentru prezentul geopolitic al ţării, aici. (http://news.russiatoday.ro/in-spatele-scutului-nato-romania-doarme-in-post/). Sunt chiar curios când vreun pensionar din ăsta şmecher gen Băsescu o să îndrăznească să-l abordeze într-un discurs public.
Cam atât în dimineaţa asta ploioasă.
În Burkina Faso, românul răpit se roagă la Dumnezeu să-l salveze, raionul Taraclia din Moldova deschide drumul federalizării republicii, Carmen Iohannis se bronzează frumos în Madeira. Apropos, nu aveţi şi voi senzaţia că la Cotroceni, „la butoane”, e cabinetul 2?
Să aveţi o zi bună!

Hot this week

Topics

Mai mult

    Șeful CJ Dâmbovița anunță noi investiții in sistemul medical

    Sfârșitul de an aduce noi contracte de finanțare semnate...

    Până la pacea din Ucraina, rușii și americanii fac proiecte economice. ȚINTELE

    Uniunea Industriașilor și Antreprenorilor din Rusia (RSPP) continuă dialogul...

    SUA au desfășurat trupe masive spre Venezuela

    Statele Unite au desfășurat săptămâna aceasta în Caraibe un...

    Avertisment de la Cernobîl

    Sarcofagul de la Centrala Nucleară de la Cernobîl s-ar...

    Ucrainienii au fugit dintr-un oraș considerat cheie de ruși

    Armata ucraineană a abandonat orașul Seversk din Donbas pentru...

    Trump a zburat cu avionul lui Epstein de cel puțin 8 ori

    Cel de-al treilea lot de documente publicate de Departamentul...

    Articole relationate

    Categorii populare