Resortul din Herculane din topul The Guardian

Una dintre cele mai vechi staţiuni din Europa renaşte, încet dar sigur. Băile Herculane încep să apară tot mai des în lumea bună a turismului naţional şi internaţional, scrie Adevărul.

Pentru cel de-al doilea an consecutiv, The Guardian a pus un resort din staţiunea bănăţeană în topul celor mai bune spa-uri din Europa. Este vorba despre Minerva Grand Resort, hotel aflat în paragină în urmă cu numai câţiva ani, transformat de către un investitor din Craiova în cea mai de lux destinaţie din staţiunea bănăţeană. Inaugurarea hotelului reabilitat a avut loc în 2018, după o investiţie de peste 11 milioane de euro.

Hotelul dispune de 185 de camere pentru cazare, două restaurante şi o sală de conferinţe, precum şi de deja celebrul spa Armonia, cu cinci tipuri de saune, inclus în topul britanicilor de la The Guardian. Spa-ul este de fapt o oază de relaxare şi well-being, incluzând bazin de înot semiolimpic, bazin pentru copii, două jacuzzi-uri, sală de fitness, masaj, terapii de relaxare şi recuperare.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Premierul moldovean a demisionat in plin scandal Verișoara

    Premierul Republicii Moldova, Alexandru Munteanu, a anunțat vineri, 3...

    Șefa Băncii Europene ar vrea Președinția Franței

    Christine Lagarde a afirmat joi că nu exclude posibilitatea...

    În Spania e dragoste între „PNL” și „AUR”

    Partidul Popular (PP, conservator) și extrema dreaptă (Vox) s-au...

    Șeful Cancelariei președintelui polonez: Partea de vest a Ucrainei e „Polonia Mică”

    Zbigniew Bogucki, șeful Cancelariei președintelui polonez Karol Nawrocki, s-a...

    Medvedev: Finlanda se află acum pe harta țintelor nucleare ale Rusiei

    Vicepreședintele Consiliului de Securitate al Rusiei, Dmitri Medvedev, a...

    Articole relationate

    Categorii populare