spot_img
vineri, 27 februarie, 2026
-1.8 C
București

Rareș Bogdan pus șef la PNL Diaspora: Voi începe un tur european şi apoi voi trece Oceanul

Biroul Executiv al PNL a votat, marţi, ca Rareş Bogdan să preia şefia organizaţiei PNL Diapora. Europarlamentarul PNL a declarat pentru News.ro că se aşteaptă la peste un milion de voturi din Diaspora şi că îşi propune să înceapă un turneu în ţările cu o comunitate mare a românilor.

”Voi începe un tur european şi apoi voi trece Oceanul. Vom construi o structură politică care în 2024 se va mişca perfect în cele trei rânduri de alegeri”, a spus Rareş Bogdan, precizând că îşi propune să meargă în Spania, Italia, Franţa, Marea Britanie, Germania, Olanda, Belgia, Austria, Grecia şi apoi va face o deplasare în SUA şi Canada, în comunităţile mari de români din aceste ţări.  

Noul preşedinte al PNL Diapora a precizat că ”se aşteaptă la peste milion de voturi din diapora, din care câteva sute de mii să se îndrepte spre PNL şi candidatul liberal la prezidenţiale”. 

Hot this week

Topics

Mai mult

    Miami Herald: Oamenii lui Rubio s-au întâlnit cu nepotul lui Raul Castro

    Oficiali americani apropiați secretarului de stat american Marco Rubio...

    Judecătoarea Adriana Stoicescu: Gigel de la Sculărie

    de Adriana Stoicescu, judecător Se propagă cu repeziciune o nouă...

    Banca Națională spune de ce a prognozat inexact inflația

    Banca Națională a României a prognozat o inflație mult...

    Unul din ultimele combinate chimice in criză. Guvernul nu gândește un plan pentru industrie. 7000 de disponibilizați

    Chimcomplex Borzești, combinat de produse chimice, anunță rezultatele financiare...

    Articole relationate

    Categorii populare