Rareș Bogdan: Orban este sub mine la încredere

Rareș Bogdan, primvicepreședintele PNL, a anunțat vineri seară la Digi24 că se află în top 5 al încrederii în politicieni și că Ludovic Orban, președintele PNL, se poziționează „puțin sub” el.

„Eu sunt în topul încrederii în România, pe sondajele de opinie necomandate de mine, că nu am bani să comand sondaje și nici n-am interes, că dacă aș avea poate aș găsi niște bani. Sunt în top 5 încredere la politicieni, asta-i deranjează foarte mult pe domnii (de la PSD, n.red.), pentru că în zona dreptei, imediat după președintele Iohannis sunt eu la încredere. Se tem de asta și de ce? Pentru că le este frică”, a spus Rareș Bogdan, vineri seară, la Digi24.

Întrebat cum stă Ludovic Orban, el a răspuns că „este puțin sub mine, dar e foarte sus. Foarte sus! Dar puțin sub, pentru că e țintă la guvernare, doar de asta”.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Farsorii ruși au tradus-o pe Merkel

    Farsorii ruși Vovan (Vladimir Kuznețov) și Lexus (Aleksei Stoliarov)...

    Fosta purtătoare de cuvânt a lui Zelenski: Face miliarde de euro din război

    Iulia Mendel, fosta purtătoare de cuvânt a președintelui Ucrainei,...

    Festivalul Național Concurs de Folclor „Ponoare, Ponoare”

    Festivalul Național Concurs de Folclor „Ponoare, Ponoare”, ajuns la...

    Agricultorii români plătesc cel mai mare cost la motorină din lume

    Agricultorii români suportă unele dintre cele mai ridicate costuri...

    TVA 0% pentru sistemele fotovoltaice de până la 27 kW și pentru bateriile de stocare cum e in Germania?

    Asociația Prosumatorilor și a Comunităților de Energie (APCE) solicită...

    Articole relationate

    Categorii populare