spot_img
luni, 22 decembrie, 2025
4.2 C
București

PSD: Ceea ce spune Ponta este o minciună şi o calomnie, pentru care va trebui să suporte consecinţele juridice

MATERIAL PUBLICITAR POLITIC
Alianta Electorala Romania Inainte – Partidul Social Democrat,
campanie@psd.ro, Soseaua Kiseleff nr. 10, sector 1, Bucuresti, CP 011346
CMF: 31250003
CPP: A1B1C1D1E1

PSD anunţă că se delimitează ferm de acuzaţiile aduse de Victor Ponta în legătură cu pozele prezentate în spaţiul public de Elena Lasconi, arătând că ceea ce spune Ponta este o minciună şi o calomnie, pentru care va trebui să suporte consecinţele juridice.

”Partidul Social Democrat se delimitează ferm de acuzaţiile aduse de candidatul independent Victor Ponta în legătură cu pozele prezentate în spaţiul public de doamna Elena Lasconi”, arată PSD într-un comunicat oficial.

”Ceea ce spune Victor Ponta este o minciună şi o calomnie pentru care va trebui să suporte consecinţele juridice. Partidul Social Democrat nu a folosit şi nici nu va folosi vreodată astfel de practici despre care vorbeşte, care îi sunt comune şi vin din experienţa domnului Victor Ponta”, menţionează PSD.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Vance spune că europenii sunt nemulțumiți de conducătorii lor

    Politicile economice și de migrație eronate ale țărilor europene...

    Mehedințiul face un pas important spre dezvoltarea turismului

    Astăzi a avut loc ședința de constituire a Organizației...

    The Times: Cum trupa comică a lui Zelenski a devenit o povară politică

    Dependenta președintelui ucrainean Volodimir Zelenski de foștii săi aliați...

    Vance: Ucrainienii stiu că vor pierde controlul asupra întregii Republici Populare Donețk

    Autoritățile ucrainene înțeleg că vor pierde controlul asupra întregii...

    Articole relationate

    Categorii populare