Primarul susținut de UDMR la Târgu Mureș sparge banii pe clădiri și tablouri: „Cumperi cu 1,5 milioane de euro o clădire de birouri apoi faci și o analiză serioasă”

Cumperi cu 1,5 milioane de euro o clădire de birouri apoi faci și o analiză serioasă. Cam aceasta este gândirea primarului municipiului Târgu Mureș.Tablourile și birourile sunt cele mai importante pentru noua administrație. Cumperi apoi te gândești serios ce vei face cu noua achiziție. Cam aceasta este gândirea primarului municipiului Târgu Mureș, afirmă pe Facebook Claudiu Maior, consilier local în Târgu Mureș, cel clasat pe locul 2 la alegerile la funcția de primar anul trecut.

Dar să detaliem puțin: noua conducere va achiziționa un imobil, clădire și teren, situat pe strada Gheorghe Doja nr. 64-68 din Târgu Mureș, identificat în C.F. nr. 125174 și C.F. nr. 126160, a cărui destinație propusă este cea de sediu pentru Direcția Fiscală Locală Târgu Mureș, cu suma „modică” de minim 1,5 milioane de euro. Să nu uităm faptul că Primăria municipiului Târgu Mureș deține mai multe spații neutilizate și care pot fi utile în acest sens, însă totuși, se dorește cu orice preț achiziția acestui imobil. Să fie bani că de cheltuit știe noua administrație să îi cheltuie doar pe ce nu este necesar, mai spune Maior.

Primăria Târgu Mureș este condusă de Soos Zoltan, susținut de UDMR.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Cine a cumpărat vila de lux a lui Berlusconi din Sardinia

    Vila de lux din Sardinia a lui Silvio Berlusconi...

    România, țara laptelui importat din Ungaria

    Sectorul laptelui se confruntă cu dificultăţi majore în direcţionarea...

    Lavrov acuză America: Vor să ia Nord Stream, Lukoil și Rosneft

    Statele Unite folosesc sancțiuni împotriva companiilor rusești de petrol...

    Emisari francezi și britanici in secret la Moscova

    Reprezentanți ai Franței și Regatului Unit au venit în...

    Lavrov: În Alaska am stabilit cu americanii ceva, acum ne cer să facem concesii

    La summitul ruso-american din Alaska s-a ajuns la un...

    Foreign Policy: Nietul Americii, drona din România și Ucraina

    Administrația SUA a respins solicitările aliaților europeni de a-și...

    Fiul lui Ilie Dumitrescu internat la Obregia după un nou scandal

    Fiul fostului fotbalist Ilie Dumitrescu, cunoscut drept Toto Dumitrescu,...

    Articole relationate

    Categorii populare