Președintele ceh: Frații Musulmani au organizat invazia migranților

Mişcarea fundamentalistă egipteană Fraţii Musulmani se află la originea actualei crize a imigraţiei care afectează Uniunea Europeană, acuză preşedintele Cehiei, Miloş Zeman, citat de site-ul agenţiei AP, conform Mediafax.

„În Europa asistăm la o invazie organizată a imigranţilor”, a afirmat Miloş Zeman.

„Cred că această invazie este organizată de mişcarea Fraţii Musulmani”, a adăugat preşedintele Cehiei.

„Am primit informaţii din partea liderilor Emiratelor Arabe Unite şi Marocului că mişcarea Fraţii Musulmani este organizaţie paravan a militanţilor islamişti şi că vor să domine întreaga lume”, a subliniat Zeman.

Administraţia de la Cairo a catalogat mişcarea fundamentalistă Fraţii Musulmani drept „organizaţie teroristă”.

Peste un milion de extracomunitari, în principal sirieni, au venit în Uniunea Europeană în cursul anului 2015, pe fondul conflictelor din Orientul Mijlociu şi din Africa.

 

Hot this week

Topics

Mai mult

    Cafteala din din interiorul puterii de la Teheran

    Liberation atrage atenția asupra faptului că absența noului Lider...

    Demiurgul ratat al păcii

    „Acordurile cu care președintele american Donald Trump se laudă...

    Comandanții militari americani au pe conștiință moartea mai multor soldați în războiul cu Iranul

    O anchetă publicată în exclusivitate de Washington Post indică...

    După ce a schimbat premierul, Zelenski schimbă și ambasadorul din SUA

    Ambasadoarea Ucrainei în Statele Unite, Olha Stefanișna, intenționează să...

    Afacerea creșei lui Bolo: A costat 300.000 lei de copil. Cât un hotel de lux

    Ilie Bolojan a inaugurat, sâmbătă, o creșă cu doar 40 de...

    Articole relationate

    Categorii populare