PNL Sector 1 cere demisia de onoare a primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, după ce Curtea de Apel Bucureşti a respins cererea acesteia de anulare a raportului ANI privind starea de incompatibilitate

După ce Curtea de Apel Bucureşti a respins cererea lui Clotilde Armand de anulare a raportului ANI, prin care această instituţie sesiza starea de incompatibilitate a primarului, PNL Sector 1 cere demisia de onoare a lui Clotilde Armand, anunţă formaţiunea într-un comunicat.

”Deşi decizia Curţii de Apel Bucureşti nu este una definitivă, arată, cel puţin în acest stadiu, că suspiciunile sesizate de ANI referitoare la Clotilde Armand pot avea un fundament real”, precizează PNL Sector 1. 

„Cerem demisia de onoare a primarului, aşa cum, în nenumărate cazuri, domnia sa şi partidul său au procedat în situaţii similare. Este momentul ca sloganul FĂRĂ PENALI ÎN FUNCŢII PUBLICE să îşi găsească aplicabilitatea şi în cazul lor! Altfel, nu este decât ipocrizie politică”, a declarat preşedintele PNL Sector 1, Sebastian Burduja.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Fermele de porci românești aproape de faliment

    O parte semnificativă a fermelor comerciale de creștere a...

    Kelemen Hunor: Săptămâna viitoare actualul guvern va pica

    Președintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat luni că, cel...

    Numărul insolvențelor din agricultură a crescut cu 181,8% în primul trimestru din 2026

    Numărul insolvențelor din agricultură a crescut cu 181,8% în...

    Merz: O parte din teritoriul Ucrainei va înceta să mai fie ucrainean

    Cancelarul german Friedrich Merz consideră că Ucraina ar putea...

    Articole relationate

    Categorii populare