spot_img
luni, 22 decembrie, 2025
2.7 C
București

Omul cheie al lui Putin: Panică în statul profund occidental și în mass-media pe care acesta le controlează

Conversația telefonică de miercuri dintre președintele Vladimir Putin al Rusiei și președintele Donald Trump al Statelor Unite a provocat, în mod previzibil, panică în statul profund occidental și în mass-media pe care acesta le controlează, a declarat Kirill Dmitriev, directorul general al Fondului Rus de Investiții Directe (RDIF).

„Conversația telefonică de ieri dintre președintele Vladimir Putin al Rusiei și președintele Donald Trump al Statelor Unite a avut loc într-o atmosferă constructivă, provocând, în mod previzibil, panică în statul profund occidental și în mass-media pe care aceasta o controlează”, a scris el pe Telegram.

Potrivit lui Dmitriev, astfel de semnale ale unui posibil dialog și dezescaladare sunt cele care perturbă „schema lor obișnuită de lucru bazată pe minciuni și confruntare”.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Nicușor desființat de unul din susținătorii săi: CATASTROFĂ

    Sorin Ioniță, președintele Expert Forum, un susținător al lui...

    „Frații” lui Bolo dau atacul la B in presa trumpistă

    Acum cîteva zile presa a relatat că magnații suedezo-români Ioan și...

    Nicușor calcă statul de drept in picioare. REACȚIE DE LA VÂRFUL CSM

    Judecătorul Alin Ene, membru în Consiliul Superior al Magistraturii,...

    Pe cine consideră Trump omul cheie in negocierile pentru Ucraina

    Președintele american Donald Trump se bazează pe ginerele său,...

    Prietenul lui Zele cu wc-urile de aur găsit in Israel

    Jurnaliștii l-au găsit pe omul de afaceri ucraineanTimur Mindich...

    92% dintre maghiarii din Transilvania au încredere in Viktor Orbán

    În rândul maghiarilor din Transilvania, Viktor Orbán este cel...

    Financial Times: Macron a trădat pentru activele rusești

    Liderul francez Emmanuel Macron nu a reușit să se...

    Articole relationate

    Categorii populare