Om votat de USR la Piețele din Timișoara în ”banda de membri și simpatizanți AUR” care au luat cu asalt Primăria Timișoara

Surpriză mare pentru administrația Fritz și USR. Printre cei din ”banda de membri și simpatizanți AUR”, care au luat cu asalt Primăria Timișoara, în frunte cu George Simion, se numără și un om de încredere al consilierului ex-PNL Raul Ambruș. Care la rândul lui este omul de încredere al USR-ului în Consiliul Local Timișoara. Este vorba Mihai Nastasiu, fiul fostului procuror Ciprian Nastasiu, scrie Ziua de Vest.

Mihai, adus în PNL de Nicolae Robu, de la Pro România, și ajuns acum secretar general al filialei AUR Timiș. În noiembrie 2021, Mihai Nastasiu a fost votat de usr-știi lui Fritz ca membru în consiliul de administrație al Piețe SA Timișoara, mai scrie ZdV.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Spania reduce TVA-ului la electricitate, gaze și combustibili de la 21% la 10%

    Prim-ministrul spaniol Pedro Sánchez a prezentat astăzi un pachet...

    Arabia Saudită: Prețul petrolului va crește la 180 de dolari

    Oficialii din Arabia Saudită cred că prețul petrolului ar...

    Trump s-a răzgândit: Nu mai desfășoară trupe terestre împotriva Iranului

    Președintele american Donald Trump a promis joi că nu...

    Tulsi mai pune o cărămidă in controversa iraniană a lui Trump

    Directoarea serviciilor de informații americane Tulsi Gabbard a refuzat...

    Ciprul vrea să rediscute prezența bazelor militare britanice

    Președintele Ciprului, Nikos Christodoulidis, a declarat astăzi că este...

    Șeful Pentagonului: Nu avem arme de dat Ucrainei

    Arsenalele de arme avansate ale Statelor Unite sunt încă...

    Articole relationate

    Categorii populare