Oliver Stone: Kosovo este un stat gangster cu un obiectiv mare

Regizorul american Oliver Stone a declarat într-un interviu cu jurnalistul Tucker Carlson, publicat pe rețeaua X, că, așa cum a afirmat el, „Kosovo este un stat gangster cu un obiectiv mare”.

Stone a subliniat că independența așa-zisului Kosovo „este o încălcare la cel mai profund nivel a tot ceea ce vorbim”.

Răspunzând la întrebarea lui Carlson care a fost sensul bombardării Iugoslaviei în 1999, Stone a spus că, în ciuda scuzelor Occidentului că este vorba despre „capturarea dictatorului”, adevăratul scop a fost destabilizarea și „despărțirea” Iugoslaviei.

„Am bombardat un oraș din Europa, Belgrad, în 1999. Gândiți-vă la asta”, a spus Stone, subliniind că este un exemplu al politicii americane de a împărți si a stăpânii lumea.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Firma de casă a lui Boc a eșuat in Oradea lui Bolo

    Constructorul de casă al liberalilor clujeni, Nord Conforest, aparținând...

    Prețurile carburanților la Moscova au crescut cu 6%

    Prețul mediu al motorinei la benzinăriile din Moscova a...

    Ziua Contabilului la Drobeta Turnu Severin

    Vicepreședintele Consiliului Județean Mehedinți, Ionică Negru, a participat astăzi...

    Merz, nervos pe cursul yuanului chinezesc: Nu putem concura cu ei

    Cancelarul german Friedrich Mertz a cerut astăzi un dialog...

    Articole relationate

    Categorii populare