Naționala de fotbal a Serbiei și echipele din cupele europene își vor juca meciurile în Ungaria

Din cauza epidemiei de coronavirus, echipa naţională de fotbal a Serbiei ar putea să joace în Ungaria meciurile care ar fi avut loc pe terenul propriu, în luna august şi în luna septembrie, la fel şi echipele care participă la cupele europene. Potrivit ştirii publicate duminică, de către portalul sârbesc Direktno, din punct de vedere epidemiologic, Serbia se află pe lista ţărilor cu risc, astfel că UEFA nu permite organizarea meciurilor internaţionale.

Echipa naţională a Serbiei va juca primul său meci de Liga
Naţiunilor în Rusia, apoi – potrivit articolului – va primi echipa
Turciei, la Budapesta. În cazul în care situaţia epidemiologică nu
se va schimba până în luna octombrie, echipa naţională a urma să
joace toate meciurile sale de pe teren propriu, din Liga
Naţiunilor, în străinătate.

A patra echipă din grupele ligii este exact cea a Ungariei.
Dintre echipele de club din Serbia, în primul tur al calificărilor
pentru Liga Campionilor, Crvena Zvezda va primi vizita celor de la
FC Europa Gibraltar, în timp ce SC Topola şi Partizan Beograd vor
participa, la 27 august, la prima etapă a calificărilor pentru
Europa League.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Nicușor acuză PNL că ține România in criză politică

    Preşedintele Nicuşor Dan anunţă, vineri seara, după discuţia cu...

    Ucrainienii mai distrug un liceu românesc

    Asociația „Basarabia” a Românilor din regiunea Odesa a transmis,...

    Kim Jong-un anunță arme ofensive cu rază lungă de acțiune

    Ca parte a unei demonstrații de descurajare a războiului,...

    Producătorul suedez de mașini electrice Polestar pleacă din America

    Producătorul suedez de mașini electrice Polestar va părăsi piața...

    Detalii ascunse într-o pictură de Rembrandt

    Lucrările de restaurare a picturii timpurii a lui Rembrandt,...

    Articole relationate

    Categorii populare