Ministrul de externe maghiar la Forumul economic al Rusiei cu tema „Dezvoltarea suverană ca bază a unei lumi juste: unirea forțelor pentru generațiile viitoare”

Ministrul maghiar al afacerilor externe și al comerțului, Peter Szijjarto, va participa la Forumul Economic Internațional de la Sankt Petersburg (SPIEF), conform programului forumului.

Se spune că înalt diplomatul maghiar va participa la sesiunea „Energia pentru secolul 21: provocările de astăzi ca oportunități pentru mâine”, care începe la ora 15.00. ora Moscovei joi.

Cel de-al 26-lea Forum Economic Internațional din Sankt Petersburg (SPIEF) – evenimentul anual de prezentare economică și de afaceri al Rusiei – are loc în perioada 14-17 iunie. Tema forumului din acest an este: „Dezvoltarea suverană ca bază a unei lumi juste: unirea forțelor pentru generațiile viitoare”.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Trump: Taiwanul să nu încerce să își declare independența de China

    Președintele american Donald Trump a declarat pentru Fox News...

    Xi-Trump, un summit pentru aproape nimic

    Președinții chinez Xi Jinpin și american Donald Trump au...

    Dronele ucrainiene au doborât guvernul leton

    Demisia prim-ministrului leton, Evika Silina, pe fondul recentului incident...

    Franța pierde Africa. Ce face Macron?

    Administrația președintelui Emmanuel Macron a fost marcată de pierderea...

    După ce i-a făcut pe germani „leneși”, Merz își pune țărână in cap

    Cancelarul Friedrich Merz, plin de remușcări, pe măsură ce...

    Articole relationate

    Categorii populare