Mickey Rourke la Oradea. Pe cine vrea să întâlnească

Celebrul actor american Mickey Rourke, premiat la Globurile de Aur și la BAFTA pentru rolul său din „The Wrestler”, pentru care a primit și o nominalizare la Oscar, a ajuns luni în Oradea, unde va filma pentru producția „21 de rubini”, regizată de preotul Ciprian Mega, transmite Ebihoreanul.

Mickey Rourke (70 de ani) a publicat, duminică, un mesaj pe Instagram, spunând că lucrează în această perioadă lucrează în țara lui Ilie Năstase, pe ale cărui meciuri de tenis se bucura să le urmărească. El a publicat și o fotografie cu „legenda tenisului românesc” pe un teren de tenis.

„Acum că lucrez în țara lui (n.r. – a lui Năstase), sper că noi doi vom apuca să ne întâlnim. Ultima oară când am fost în România am avut niște seri grozave în oraș împreună. Îl respect foarte mult ca pe un fost campion. Obișnuiam să mă bucur când îl vedeam jucând, mai ales când se enerva și nu știai ce va face. Sper că totul merge bine în viața ta și sper că vom apuca să ne vedem”, a scris Mickey Rourke.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Trump și Musk au făcut pace pe 100 milioane de dolari

    Miliardarul Elon Musk și președintele american Donald Trump și-au...

    Scandalul întâlnirii șefei CCR cu Bolojan

    Doamna Președinte CCR Simina Tanasescu, sunt necesare precizări cu...

    Cerealele ucrainiene, o nouă lovitură pentru fermierii români

    Alianța pentru Agricultură și Cooperare (AAC) solicită, într-o scrisoare...

    Un fost ofițer ucrainean care a dezertat in Rusia a fost ucis in Crimeea

    Fostul ofițer ucrainean Robert Șagheev (49), care era comandantul...

    Premierul ungar ironizează România: Noi lucrăm cu planurile realizate de cei mai buni ingineri

    Situația de la centrala nucleară Cernavodă, oprită de România...

    Newsweek: Căldura anormală și seceta din Europa avantajează Rusia

    Căldura anormală și seceta din Europa au complicat rutele...

    Articole relationate

    Categorii populare