Meloni spune că Europa este in proces de islamizare

Cultura și valorile islamice au o „problemă de compatibilitate” în Europa, unde procesul de islamizare este în prezent în desfășurare, a afirmat primul ministru italian Giorgia Meloni la congresul partidului său Frații Italiei.

„Centrele culturale islamice din Italia sunt finanțate de Arabia Saudită, unde se aplică legea islamică. În Europa se desfășoară un proces de islamizare, care este departe de valorile civilizației noastre”, a spus ea.

Împreună cu Meloni, premierul britanic Rishi Sunak a participat la congresul partidului, care și-a exprimat îngrijorarea cu privire la afluxul de refugiați în Europa. „Dacă nu rezolvăm această problemă a migrației, numărul va crește. Va submina țările noastre și capacitatea noastră de a-i ajuta pe cei care au cel mai mult nevoie de ajutorul nostru”, a spus el.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Cafteală în fiorduri cu rușii între frații Mungiu

    ”SIE, trezește-te! Rușii sunt în spatele campaniilor antioccidentale sub...

    Vučić: Mâine mă voi întâlni cu cel mai important om din lume

    Președintele sârb Aleksandar Vučić a vorbit de la Beijing...

    Inflația va face ravagii în Europa de Est. România, cea mai prost plasată

    Guvernatorul băncii centrale a Cehiei, cea mai stabilă econo­mie...

    New York Times: Bibi și-a pierdut influența în criza iraniană

    Prim-ministrul israelian Benjamin Netanyahu și-a pierdut influența în coordonarea...

    Bucureștiul și Max Korzh

    Sîmbătă seara, Bucureștii au găzduit unul dintre cele mai...

    Surpriza de la Noaptea muzeelor

    Mii de vizitatori, predominant tineri, familii cu copii, dar...

    Articole relationate

    Categorii populare