Liderul grupului USR PLUS din Camera Deputaţilor amenință cu AUR: Împreună cu AUR avem 122 de semnături, deci putem depune o moţiune de cenzură. Rămâne să discutăm despre text. Nu aş vrea să ajungem aici, dar asta depinde doar de maturitatea politică a lui Florin Cîţu

Liderul grupului USR PLUS din Camera Deputaţilor, Ionuţ Moşteanu, a declarat că reprezentanţii Uniunii au contactat toate partidele politice în vederea susţinerii unei moţiuni de cenzură împotriva Guvernului.

În cadrul unei declaraţii de presă susţinute la Palatul Parlamentului, Moşteanu a arătat că USR PLUS şi AUR ar avea împreună 122 de semnături, dar a subliniat că nu îşi doreşte să se ajungă la depunerea moţiunii de cenzură.

„Împreună cu AUR avem 122 de semnături, deci putem depune o moţiune de cenzură. Rămâne să discutăm despre text. Nu aş vrea să ajungem aici, dar asta depinde doar de maturitatea politică a lui Florin Cîţu. Dorim să continuăm cu un nou premier PNL”, a spus Moşteanu.

Hot this week

Topics

Mai mult

    UK nu va participa la atacurile asupra Iranului chiar dacă Trump e supărat

    Londra nu va participa la atacurile asupra Iranului și...

    Americanii au testat in Iran o nouă rachetă

    Armata americană a desfășurat în luptă noua rachetă Precision...

    Cine câștigă și cine pierde din războiul din Orient

    Invazia Iranului de către Statele Unite ar putea avea...

    Rareș Bogdan: Europa riscă să devină o citadelă roasă de molii

    Cât mai durează teroarea militaro-economică a axei Teheran-Moscova-Beijing? Când...

    Războiul din Orient va exploda inflația din România: Carburanții vor crește cu 15% și scumpirile vor fi in lanț

    Creșterea accelerată a prețului petrolului, după izbucnirea conflictului din...

    Articole relationate

    Categorii populare