Kovesi a dat un Porsche Cayenne pentru un denunț

Kovesi a zis. Mașina e a ta, fata mea.Cu o singură condiție. Ni-l dai pe Dragomir. (…) Din data de 1 iulie 2014, denunțătoarea a primit printr-un proces verbal olograf, aprobat de PFA Kovesi, dreptul să dețină acest Porsche Cayenne, dezvăluie pe blogul său fostul colonel SRI Daniel Dragomir.

POSTAREA LUI DANIEL DRAGOMIR:

Ieri am avut o zi plină.
O denunțătoare instruită și pregătită acum o lună de DNA vine la Curtea de Apel. Cu un singur ordin. Să îl infunde pe Dragomir.

Dar.

Ce uită ei e povestea cu Porsche Cayenne. Au încercat să mă decredibilizeze cu Porsche Cayenne și cu puii.
Portocală e mic copil pe lângă Kovesi.

Vă informez că din data de 1 iulie 2014, denunțătoarea a primit printr-un proces verbal olograf, aprobat de PFA Kovesi, dreptul să dețină acest Porsche Cayenne. Să nu îl dea proprietarilor.
Adică așa. Să îl fure, cu hârtie de la DNA.
Cu o singură condiție. Să declare ce trebuie. Între timp, Porsche e în dosar la mine prejudiciu de 80.000 euro.
Din iulie 2014 până azi, această denunțătoare a fost recompensată cu un Porsche.

Ieri, denunțătoarea a declarat că DNA i-a “dat” această mașină. Super mașină. Peste decizii ale instanțelor, peste insolvențe, peste executori, peste Poliția rutieră, peste toți.

Lichidatorii s-au chinuit să recupereze mașina, au notificat organele de poliție pentru oprire în trafic și reținere.
Nicio problemă. Denunțătoarea are proces verbal de la DNA și nu contează că a luat mașina.

Kovesi a zis. Mașina e a ta, fata mea.
Cu o singură condiție. Ni-l dai pe Dragomir.

Ghinion. Denunțătoarea a zis ieri la Curtea de Apel adevărul.
Cer demisia Șefei DNA Laura Codruța Kovesi.
Cer demisia procurorului militar Ion Alexandru.
Cer demisia procurorului militar Mihai Gheorghe.

Dacă nu știați, DNA vă da mașini Porsche pe procese verbale olografe.

#nuvăfiefrica

 

Hot this week

Topics

Mai mult

    Kosovo a fost forțată de UE să renunțe la legea care expulza practic sârbii

    Presate de Uniunea Europeană, autoritățile din Kosovo au indicat...

    Iranul a atacat bănci Citibank din Golf

    Gardienii Revoluției din Iran au atacat cu drone sucursale...

    Manifestanți nemulțumiți de politicile guvernului cubanez au atacat sediul Partidului Comunist din nordul țării

    Manifestanții nemulțumiți de politicile guvernului cubanez au atacat astăzi...

    Mercosur lovește mierea românească

    Apicultorii români solicită măsuri urgente pentru sprijinirea familiilor de...

    Articole relationate

    Categorii populare