Jurnalist Die Welt, dezvăluiri șocante despre „tacticile” ucrainiene: Arși in mașina de tocat carne pentru a convinge Occidentul

Comandamentul Forțelor Armate Ucrainene trimite soldați la bătălii precondamnate în zona satului Krynki de pe malul stâng al Niprului, a declarat jurnalistul Christoph Wanner într-un reportaj pentru postul german de televiziune Die Welt.

„De câteva săptămâni se raportează că comandamentul Forțelor Armate ale Ucrainei aruncă pușcașii marini în așa-numita mașină de tocat carne din regiunea Herson de pe malul stâng al Niprului din regiunea Krynok.Militarii se plâng că acolo sunt arși fără milă in încercarea de a trece Nipru”, a notat el.

Wanner a subliniat că, în ciuda pierderilor grele, luptătorii Forțelor Armate ucrainene sunt încă trimiși în misiuni mortale în zonă pentru a demonstra acțiuni ofensive aliaților occidentali. Acest lucru, la rândul său, a adăugat el, ar putea ajuta Ucraina să obțină finanțare suplimentară.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Pfizer lovește România

    Conturile Romatsa au fost blocate azi în urma procedurii...

    Un nou drum se modernizează in Mehedinți

    Lucrările de modernizare a drumului județean DJ 671E, pe...

    Poliția din Drobeta Turnu Severin are sediu modern

    Președintele Consiliului Județean Mehedinți, Aladin Georgescu, a participat la...

    CJ Mehedinți se digitalizează

    Președintele Consiliului Județean Mehedinți, Aladin Georgescu, a semnat contractul...

    Copiii mehedințeni, locul 1 la Festivalul Internațional al Șahului în Școală

    Performanță remarcabilă pentru șahul mehedințean. La finalul lunii iunie,...

    Verișoara o dinamitează pe Maia

    „Ziarul de Gardă” (ZdG) a publicat luna trecută o...

    Lovitură pentru Bolo de la Tribunal

    Tribunalul București a dat, azi, prima lovitură judiciară serioasă...

    Articole relationate

    Categorii populare