Iulian Dumitrescu, șeful CJ Prahova, anunță rezilierea contractelor cu firmele de deszăpezire: Nu și-au făcut treaba și mii de oameni au avut de suferit

Nimic complicat. La începutul lunii martie, îi somam pe cei care se ocupă de deszăpezirea drumurilor județene să-și ia în serios sarcinile. Nu au făcut-o și mii de oameni au avut de suferit ca urmare a neseriozității lor. Pentru că s-au făcut că nu înțeleg mesajul, de la 1 aprilie, firmele de deszăpezire vor primi notificări de reziliere a contractelor, a anunțat președintele CJ Prahova, Iulian Dumitrescu.

Vom avea grijă ca, de acum înainte, totul meargă ca la carte. Pentru toți cei care (încă) nu au înțeles: Consiliul Județean Prahova este condus după un singur comandament – interesul cetățeanului, mai precizează Dumitrescu.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Zelenski: Aliații europeni mă șantajează

    Președintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, a acuzat astăzi aliații europeni...

    DUPĂ CE EUGEN ȘERBĂNESCU A FOST ACHITAT PE FAPTA NU EXISTĂ, VA APROBA CURTEA APEL NOUL ABUZ AL DNA?

    După ce diplomatul, publicistul, dramaturgul Eugen Șerbănescu a fost achitat pe...

    Prețul benzinei a crescut cu 24% in SUA de la începutul războiului

    Prețurile benzinei în Statele Unite au atins astăzi un...

    Ce rachete chinezești a cumpărat Serbia

    Expertul chinez Wang Ya'nan a declarat astăzi că există...

    Zelenski își amenință parlamentarii că îi trimite pe front

    Președintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, a declarat astăzi că este...

    Israelul a informat SUA despre o lipsă gravă de rachete interceptoare

    Autoritățile israeliene au informat SUA că se confruntă cu...

    Articole relationate

    Categorii populare