spot_img
joi, 18 decembrie, 2025
-1 C
București

Iohannis nu participă la operaționalizarea bazei NATO de la Deveselu/ Jurnalist: Americanii nu mai înțeleg nimic din politica noastră externă

Președintele Klaus Iohannis nu va participa joi la inaugurarea oficială a bazei NATO de la Deveselu, anunță pe facebook jurnalistul Mircea Marian de la Evenimentul Zilei.

Mâine, la 6.50 am, plecare spre Deveselu. Vine și Dacian C., vicepresedintele CSAT. Întrucât americanii n-au deschis în bază nici măcar un magazin J.Crew sau Coach, plus că se aude că la țară miroase a balegă, familia președintelui CSAT nu ne va onora. Serios vorbind, omul are mâine în programul public doar o întâlnire cu Stoltenberg de la NATO. După care Stoltenberg vine la Deveselu, la operaționalizare bazei. Iohannis, nu. Iar după asta se va mira dacă americanii nu mai înțeleg nimic din politica noastră externă, iar la Washington îl primeste portarul de la Casa Albă, a scris Mircea Marian.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Tucker Carlson: Trump va declara război Venezuelei

    Jurnalistul american Tucker Carlson, vorbind în cadrul podcastului Judging...

    Agenția Europeană de Siguranță a Aviației reclamă probleme la Airbus 320

    Agenția Europeană de Siguranță a Aviației (EASA) a solicitat...

    Meloni: Nu vom trimite trupe in Ucraina

    Prim-ministrul italian Giorgia Meloni a declarat că Roma nu...

    Europarlamentarul Dan Motreanu: Fermierii români trebuie protejați de efectele viitorului acord UE-Mercosur

    Fermierii români trebuie protejați de efectele viitorului acord UE-Mercosur....

    Un drum esențial pentru Banatul Montan a fost finalizat

    Moș Crăciun a venit și în Caraș – Severin....

    Bruxelles-ul vrea să oblige Ucraina să cumpere majoritar armament european, nu american

    UE dorește să introducă o regulă „Cumpără active europene”...

    Articole relationate

    Categorii populare