Hoții au furat la Brăila poarta unei grădinițe

Primarul municipiului Brăila, Marian Dragomir, s-a declarat indignat de faptul că hoții de fier vechi au ajuns să fure până și poarta de acces de la o grădiniță din oraș, el catalogând acest gest ca fiind „culmea tupeului și a nesimțirii”.

Dragomir susține, într-o postare făcută joi pe pagina sa de socializare, că hoții respectivi au fost precauți și au mutat poziția camerei de supraveghere, care era îndreptată către poartă, pentru a „lucra” în liniște la adăpostul nopții.

„Culmea tupeului și a nesimțirii în Brăila, să furi poarta de la o grădiniță! Din păcate, este adevărat. Au mutat cu un lemn poziția camerei care era îndreptată către poartă și, la adăpostul nopții, ajutați de ploaia care ne ținea în case, au furat poarta. Eu cred că poarta s-a transformat în doi litri de tărie”, a spus primarul Dragomir.

Conducerea Grădiniței nr. 16, cea care a fost prejudiciată, a depus plângere la Inspectoratul de Poliție al Județului Brăila, iar în cauză s-a deschis o anchetă.

Hot this week

Topics

Mai mult

    SUA au pierdut al doilea avion de luptă într-o singură zi în Iran

    SUA au pierdut al doilea avion de luptă într-o...

    Iranienii l-au capturat pe pilotul american de F35 după o diversiune

    Corpul Gardienilor Revoluției Islamice (IRGC) l-a localizat și reținut...

    Americanii în criză de „metal de război”

    Stocurile americane de „metal de război” sunt în scădere...

    Asia în zodia jafurilor din cauza lipsei de combustibil

    Lipsa severă de combustibil cauzată de conflictul din Orientul...

    UE ia în calcul raționalizarea carburanților

    Uniunea Europeană ia în considerare măsuri precum raționalizarea combustibilului...

    Șeful Statului Major al Forțelor Terestre ale SUA și alți 2 generali demiși de Hegseth

    Șeful Statului Major al Forțelor Terestre ale SUA, Randy...

    Articole relationate

    Categorii populare