spot_img
duminică, 15 februarie, 2026
5.8 C
București

Fostul șef al Câmpului Tactic din Justiție ”vinde” pe aproape 100 de euro secretele din instanțe

Pentru că a fost dat afară din SRI, unde deținea șefia secretariatului general, și a rămas și fără titlul de doctor pe motiv de plagiat, generalul Dumitru Dumbravă face și el un ban cum poate, scrie Inpolitics.

Spre exemplu, după ce fostul sa instituție, recte SRI, a spionat ani de-a rîndul avocații, procurorii și judecătorii – ca să ne limităm doar la oamenii din curtea zeiței Themis – Dumbravă a decis, mai nou, să-i învețe fix cum să se protejeze de imixtiunile nepoftiților în activitatea lor.
Contra modestei sume de 400 de lei, adică douăzeci de poli, generalul îi invită pe doritori să urmărească, săptămîna viitoare, cursurile sale de ”Protecția informațiilor sensibile în activitatea avocaților”, cu subcapitolele ”Vulnerabilități cu privire la informații confidențiale” și ”Mijloace de protecție a informațiilor sensibile” la sediul din București al Societății de Științe Juridice.

Cu avantaje de netăgăduit, după cum ni se arată în anunțul de mai sus.

Hot this week

Topics

Mai mult

    India spune NIET lui Trump

    India își va păstra autonomia strategică în ciuda promisiunii...

    Orbán: Bruxelles-ul și „marele capital” vor să ii jecmănească pe unguri

    Dacă vom permite "coaliţiei formate din partidul de opoziţie...

    Leyen vrea să facă România un actor nerelevant in UE

    UE trebuie să acţioneze mai rapid şi mai ferm,...

    Americanii au folosit inteligența artificială pentru a-l captura pe Maduro

    Pentagonul a folosit modelul de inteligență artificială Claude, dezvoltat...

    Dispozitivul secret testat de CIA și Pentagon in Norvegia

    CIA și Pentagonul au testat un dispozitiv secret în...

    „Cadoul otrăvit” al lui Rubio la Munchen

    Secretarul de stat american Marco Rubio a solicitat un...

    Articole relationate

    Categorii populare