Fostul primar liberal al Timișoarei acuză PNL: Miserupiști

Nicolae Robu, consilierul preşedintelui CJ Timiş, Alfred Simonis, fost primar PNL al Timișoarei si actual membru PNL, ii acuză pe liberalii timişeni că au devenit miserupişti.

“Am făcut-o doar o dată, văzând că se încearcă împovărarea, în continuare, a timișorenilor, cu taxe și impozite locale total nejustificate în noul cadru fiscal național (de care eu n-am avut parte), iar PNL, în loc să se opună, achiesează, lăsând fără jenă uitate promisiunile noastre electorale comune, în baza cărora, în definitiv, îi are pe cei 7 consilieri locali municipali. Ei bine, ies acum din nou, văzând că orașul a ajuns cu maternitatea Odobescu închisă, iar Primarul orașului, individ venit din postura de ratat profesional în țara lui, ins cu un tupeu ne mai întâlnit pe meleagurile noastre, afirmă că situația se datorează ”deceniilor de nepăsare” din urmă. Iar PNL Timiș… tace!”, arată Robu.

 “Ca și cu privire la taxele și impozitele locale, ieșirea mea este izvorâtă din “miserupismul” PNL Timiș în fața unei probleme majore a orașului și a împroșcării cu noroi de către netrebnicii ajunși în fruntea acestuia a administrației care i-a adus cele mai bune rezultate electorale din istoria sa”, a mai scris Robu.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Președintele sud-coreean l-a rugat pe Papă să viziteze Coreea de Nord

    Președintele sud-coreean Lee Jae Myung a declarat vineri că...

    Bolojan braț la braț cu un condamnat definitiv la 6 ani de închisoare

    Ilie Bolojan este prezentat de liberalii de serviciu ca...

    Ministrul de externe olandez cere Ucrainei să nu mai atace instalații civile din Rusia

    Olanda recomandă Ucrainei să respecte dreptul internațional umanitar și...

    Zelenski l-a rugat pe președintele brazilian să vorbească cu Xi și Putin pentru o întâlnire

    Președintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, l-a rugat pe președintele brazilian...

    Orchestra Simfonică a Filarmonicii de Stat Târgu Mureș, concert inedit pe Lacul Ursu din Sovata

    Într-o inițiativă inedită de promovare a turismului prin cultură,...

    Liberalii au renunțat la excluderea lui Veștea

    Președintele PNL Arad, europarlamentarul Gheorghe Falcă, afirmă că PNL...

    Articole relationate

    Categorii populare