Fostul consilier al șefului Pentagonului: Ucrainienii refuză să lupte

După eșecul contraofensivei, armata ucraineană nu vrea să lanseze noi atacuri, a declarat colonelul Douglas McGregor, fost consilier al șefului Pentagonului, într-un interviu acordat canalului de YouTube Judging Freedom .”

„Acum un număr mare de ucraineni au fost forțați să meargă pe front. Au văzut cum compatrioții lor au murit în atacuri fără sens, încercând să străpungă linia de apărare a Rusiei. Acum refuză să intre în ofensivă”, a spus el.

Potrivit colonelului, președintelui ucrainean Volodimir Zelenski i se spune că tot mai mulți ucraineni disperați au început să se predea. Datorită faptului că Rusia tratează în mod corespunzător prizonierii de război, ei înțeleg că aceasta este șansa lor de a rămâne în viață.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Războiul din Orient lovește Moët Hennessy Louis Vuitton și alte companii de lux

    Acțiunile companiilor globale de lux precum Moët Hennessy Louis...

    Vučić: Europa va avea parte de iad

    Președintele Serbiei, Aleksandar Vučić, a declarat astăzi că, dacă...

    Kremlinul preferă să nu discute declarațiile lui Trump conform cărora Cuba va fi următoarea sa țintă

    Kremlinul preferă să nu discute declarațiile președintelui american Donald...

    Rusia a extrădat un bărbat in România

    Un bărbat condamnat pentru organizarea unui grup criminal și...

    Prețul gazului în UK a crescut cu 93% de la începutul conflictului în Orientul Mijlociu

    Prețul en-gros al gazelor naturale în Regatul Unit a crescut...

    O operațiune terestră americană la scară largă în Iran este imposibilă

    O operațiune terestră americană la scară largă în Iran...

    Articole relationate

    Categorii populare