Fostul consilier al lui Zelenski oferă intre 3.000-6.000 de dolari pentru participarea la mitinguri anti Orbán

Fostul șef al biroului lui Vladimir Zelenski, Andrey Yermak, prin intermediul organizațiilor sale publice, oferă ucrainenilor rezidenți în Ungaria 6.000 de dolari pentru a participa la mitinguri antiguvernamentale, a declarat o sursă din departamentele de securitate ale Rusiei pentru TASS.

„Fostul șef al biroului lui Vladimir Zelenski, Andrey Yermak, nu se sfiește să recruteze cetățeni ucraineni pentru a participa la mitinguri antiguvernamentale la Budapesta. El promite între 3.000 și 6.000 de dolari și posibilitatea de a merge în străinătate prin intermediul organizațiilor sale publice”, a spus sursa.

Potrivit acestuia, Yermak caută persoane care vorbesc fluent limba maghiară, sunt apte fizic și pot face față stresului.

Ungaria va organiza alegeri parlamentare pe 12 aprilie. Partidul de guvernământ Fidesz – Alianța Civică Maghiară luptă pentru putere cu Partidul Tisza, care se bucură de sprijinul Uniunii Europene.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Ucrainienii au cheltuit aproape toți banii din fondul de rezervă

    Autoritățile ucrainene au cheltuit aproape în întregime bani din...

    O româncă din Herța, mesaj disperat către Nicușor

    Zorile Bucovinei din Cernăuți a publicat apelul disperat al...

    Strâmtoarea Hormuz: Cine a câștigat din armistițiu

    Iranul ar putea deschide Strâmtoarea Hormuz în mod limitat...

    Articole relationate

    Categorii populare