În USR Mehedinți au fost aleși cei 3 candidați propuși pentru postul de subprefect al județului, conform unei note interne transmisă de whatsapp și obținută de FLUX 24 de Mehedinți.
![](https://flux24.ro/wp-content/uploads/2021/02/usrmhintern-473x1024.jpg)
Propunerile au stârnit proteste până la cererea demisiei organizației județene care a obținut unul din cele mai mici scoruri pe țară.
Cosmin Balint, unul din cei propuși inițial pentru postul de subprefect, a avut o postare dură pe facebook. Acesta a cerut demisia întregului Birou Județean al USR Mehedinți. El a făcut un apel la membri USR să înlăture actuala conducere a filialei.
![](https://flux24.ro/wp-content/uploads/2021/02/usrmh-473x1024.jpg)
Mai mult el afirmă: Trăiască Sorin Ovidu Vântu că a dracu prosteală încearcă să ne servească la Mehedinți.
Referința este la unul din liderii USR Mehedinți, care a lucrat pentru Gelsor, compania lui SO Vîntu.