DOCUMENT EXPLOZIV DE LA TREZORERIE: Primarul de la 5, prins cu minciuna. Afirmase că Vanghelie i-a lăsat în cont 18 lei. De fapt: 205.685.864,86 RON

Se spune că cifrele fac bine la nervi. Sper că aceste cifre, pe care vi le arăt mai jos, să îi calmeze pe trolii angajați de Daniel Florea (n.red-primarul de la sectorul 5), cei care mă onorează cu sute de comentarii care mai de care mai belicoase. Dar, cu siguranță, și ei sunt tot din Constanța așa că nu lor li se adresează aceste documente în facsimil pe care le prezint aici, a dezvăluit pe facebook Marian Vanghelie, candidat la Primăria sector 5 din partea PSDI.

Sper, însă, să îi enerveze pe adevărații locuitori ai Sectorului 5 care vor vedea, acum, negru pe alb, câți bani i-au rămas la primărie lui Florea după ultimul meu mandat și ce spune el că a găsit în pușculiță sectorului. Acestui Domn de Constanța se pare că nu prea i-a plăcut aritmetica dacă, din întreagă sumă lăsată de mine în buget și toate proiectele de viitor ale sectorului terminate, gata să fie puse în practică, afirmă că a găsit doar… 18 lei și câteva calculatoare. Deci, să socotim împreună: 205.685.864,86 RONI-18 RONI=comisioane?! Nu-i așa că da cu rest?, precizează Vanghelie.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Trump: Taiwanul să nu încerce să își declare independența de China

    Președintele american Donald Trump a declarat pentru Fox News...

    Xi-Trump, un summit pentru aproape nimic

    Președinții chinez Xi Jinpin și american Donald Trump au...

    Dronele ucrainiene au doborât guvernul leton

    Demisia prim-ministrului leton, Evika Silina, pe fondul recentului incident...

    Franța pierde Africa. Ce face Macron?

    Administrația președintelui Emmanuel Macron a fost marcată de pierderea...

    După ce i-a făcut pe germani „leneși”, Merz își pune țărână in cap

    Cancelarul Friedrich Merz, plin de remușcări, pe măsură ce...

    Articole relationate

    Categorii populare