Diplomat pedofil prins în București: LEGĂTURA CU ȘEFUL COMISIEI EUROPENE

Tomasz Kluz, coordonator de proiecte la Institutul Polonez care funcționează sub girul Ambasadei Poloniei și a guvernului Polonez, a fost arestat în urmă cu câteva săptămâni la București pentru pedofilie, scrie Gazeta de Cluj.

Potrivit surselor judiciare, la domiciliul lui Kluz au fost găsite sute de filme porno în care erau implicați minori, în jurul lui fiind creată o adevărată rețea de distribuție a materialelor pornografice în toată Europa. În vârstă de 39 de ani, Kluz s-ar fi lăudat pe rețelele de profil că în România poate avea acces la zeci de minori.

Chiar dacă el a fost arestat pe teritoriul României, în cadrul instanțelor din capitală nu există nici un proces în care Tomasz Kluz să fie arestat, el fiind trimis în Polonia. Potrivit unor informații, fratele pedofilului arestat este Peter Kluz, fost membru în guvernul lui Donald Tusk, fost premier al Poloniei și actual Președinte al Consiliului European.

Reprezentanții Institutului Polonez au refuzat să facă orice comentarii limitându-se la a declara că Kluz nu mai lucra în cadrul institutului cultural. Reprezentanții Ambasadei Poloniei la București au refuzat să facă vreun comentariu.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Trump l-a demis pe procurorul general din cauză că nu a făcut dosare adversarilor săi politici

    Președintele Statelor Unite ale Americii, Donald Trump, a confirmat...

    Guvernul german s-a prăbușit la încredere: 15%

    Sprijinul pentru guvernul cancelarului german Friedrich Merz a scăzut...

    Ponderea țărilor BRICS în PIB-ul global a depășit 40%

    Ponderea țărilor BRICS în PIB-ul global a depășit 40%,...

    Administrația Trump va impune tarife de 100% la importul pentru anumite medicamente

    Administrația președintelui Statelor Unite ale Americii, Donald Trump, se...

    Transportul de containere din China către Europa a crescut cu 40% în ultimele săptămâni

    Transportul de containere din China către Europa a crescut...

    Ucraina mai are bani doar pentru încă 2 săptămâni

    Ucraina mai are bani doar pentru încă două săptămâni,...

    Șeful CJ Caraș Severin: 3 vești bune

    Trei vești bune!, anunță șeful PSD si al CJ...

    Articole relationate

    Categorii populare