Dezastru in jurul Parisului: O suburbie interzice minorilor să iasă noaptea din casă din cauză actelor de vandalism pe care le fac

Primarul comunei Triel-sur-Seine din Paris, Cédric Aoun, a emis la începutul lunii iulie un ordin prin care introduce o restricție de circulație pentru tinerii sub 18 ani.

Ordinul a fost emis în urma frecventelor acte de vandalism comise de minori în municipalitatea respectivă.

„Fără aprobarea părinților, nu se poate ieși din casă. De la începutul lunii iulie, circulația minorilor trebuie să fie sub control între orele 23:00 și 5:00. Părinții trebuie să își poată întreba copiii ce fac și să fie cu adevărat informați despre unde merg copiii lor și cu cine își petrec timpul. De prea multe ori este prea târziu pentru copii atunci când sunt prinși de poliție”, se arată în decizia primarului, printre altele, așa cum a relatat portalul BFM TV.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Tâlharul Coldea

    Coldea, telefonul și reflexul vechi al puterii care nu...

    Marilena Rotaru despre Odiseea: Mă îngrozesc!!!

    Aud și văd tot felul de opinii despre filmul...

    Trump vrea să lovească in Mali, dar va intra in coliziune cu Rusia

    Statele Unite iau în considerare atacul asupra grupării Jamaat...

    Una din trei mașini hibride plug-in vândute în Europa este o marcă chinezească

    Mărcile auto chineze au reprezentat luna trecută peste o...

    România riscă o criză majoră pe piața carburanților

    România riscă o criză majoră pe piața carburanților după...

    Articole relationate

    Categorii populare