Ciucă și binele ”structurilor”

Mostră de sinceritate vecină cu cinismul din partea generalului(r) Nicolae Ciucă, premier interimar, în discursul rostit cu prilejul primirii Legiunii de Merit a SUA, azi, transmite Inpolitics.

”În activitatea mea, am pus întotdeauna pe primul loc binele structurii și instituției din care am făcut parte. Am acționat permanent pentru promovarea și susținerea acestora și am convingerea că aceasta este singura cale pentru atingerea obiectivelor proprii și instituționale fiind, totodată, garanția unei percepții reale inclusiv în mediul multinațional” a spus Ciucă.
De reamintit că jurămîntul militar depus de Ciucă și de toți militarii vorbește de credința față de patrie, de apărarea ei cu prețul vieții și de credința față de legile țării. Nimic despre ”structuri” și ”instituții”.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Judecătoarea Adriana Stoicescu: Aduceți, bre, nepalezii ăia să vă judece!

    de Adriana Stoicescu, judecător Ședinta de azi: 15 apeluri noi,...

    Țoiu a făcut, din nou, de râs România

    Să recapitulăm faptele cu care se laudă Țoiu plus...

    Șeful Gazprom s-a întâlnit cu unul din liderii AfD

    Directorul executiv al Gazprom, Alexey Miller, a avut o...

    Schröder la Moscova

    Kremlinul consideră vizita fostului cancelar german Gerhard Schröder în...

    Cum se face trafic de influență la Bruxelles

    O nouă șmecherie, totodată afacere de succes, înflorește la...

    Articole relationate

    Categorii populare