Ciucă întrebat cine va câștiga prezidențialele și cine va fi premier: Subsemnatul. Ciolacu nu e prima opțiune pentru funcția de premier

Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, se arată convins va fi ales preşedinte al României la scrutinul din acest an, subliniind că Marcel Ciolacu nu este prima sa opţiune în ceea ce priveşte desemnarea pentru funcţia de prim-ministru.

Întrebat, luni seară, la Antena 3, cine va câştiga alegerile prezidenţiale din România, Nicolae Ciucă a răspuns: ”Subsemnatul”. 

Totodată, întrebat, în acest context, pe cine va desemna prim-ministru dacă PSD va avea cel mai bun scor la alegerile parlamentare, Ciucă a răspuns: ”Să vedem ce va decide poporul român”.

”E o întrebare la care voi reflecta”, a spus Ciucă, subliniind că Marcel Ciolacu nu este prima sa opţiune pentru propunerea de premier. 

”Până atunci se pot întâmpla multe. De ce să creez o speranţă pe care să nu o îndeplinesc, după aia?”, a adăugat liderul PNL.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Ikea va concedia 3% din angajați

    Producătorul suedez de mobilă IKEA a anunțat astăzi că...

    Meloni face presiuni la Bruxelles pentru renunțarea la deficitul bugetar din cauza prețurilor mari la energie

    Prim-ministrul italian Giorgia Meloni i-a trimis o scrisoare președintelui...

    FNGCIMM și Intesa Sanpaolo Bank semnează Convenția de Garantare Plafon pentru refinanțarea creditelor IMM

    Fondul Național de Garantare a Creditelor pentru Întreprinderile Mici...

    Liderul PNL Iași îl toarnă pe Bolo că ține in funcție un prieten pesedist

    Liderul liberal de la Iași Alexandru Muraru îl toarnă...

    Soros a pierdut o grămadă din bani din proiectul de la Doicești

    Soros Fund Management LLC şi-a redus la jumătate participaţia...

    Articole relationate

    Categorii populare