Ciucă despre scandalul centrelor pentru bătrâni: O să cerem măsuri pentru toţi cei vinovaţi. Nu contează la ce minister îşi desfăşoară activitatea. Este clar că trebuie să fie luate măsuri în consecinţă

Liderul PNL Nicolae Ciucă a afirmat, întrebat luni dacă va cere în coaliţie măsuri de la Ministerul Muncii cu privire la ceea ce s-a întâmplat în centrele pentru îngrijirea vârstnicilor, că va solicita măsuri pentru toţi cei vinovaţi. „Nu contează la ce minister îşi desfăşoară activitatea. Este clar că trebuie să fie luate măsuri în consecinţă”, a adăugat Ciucă. El a mai precizat că nu a primit nicio informare sau sesizare, în luna februarie, cât încă era premier, cu privire la cazul „azilellor groazei”.

„O să cerem măsuri pentru toţi cei vinovaţi. Nu contează la ce minister îşi desfăşoară activitatea. Este clar că trebuie să fie luate măsuri în consecinţă”, a declarat Nicolae Ciucă, întrebat luni după şedinţă de coordonare a activităţii politice şi guvernamentale a PNL, dacă va solicita măsuri de la Ministerul Muncii, în coaliţie, referitor la acest caz.

„Ceea ce s-a întâmplat în «azilele groazei» este absolut incredibil şi inadmisibil, de aceea, în discuţiile pe care le-am avut, atât la nivelul conducerii partidului, cât şi discuţiile pe care le vom susţine în continuare, acestea trebuie să fie de intransigenţă maximă. Nu există niciun fel de tolerenţa şi cerem tuturor instituţiilor statului să ia măsurile cele mai adecvate şi cât mai repede cu putinţă, astfel încât toţi cei vinovaţi să fie pedepsiţi”, a completat Ciucă.

Hot this week

Topics

Mai mult

    UE mai dă o lovitură agriculturii românești: Produse agricole armene fără taxe vamale

    Piața Uniunii Europene va fi deschisă produselor agricole armene...

    Credite imobiliare pentru tineri in Serbia cu dobândă 1%

    Prim-viceprim-ministrul și ministrul sârb al Finanțelor, Siniša Mali,...

    Palatul Administrativ din Drobeta-Turnu Severin, modernizat prin fonduri europene

    A fost inaugurat Palatul Administrativ din Drobeta-Turnu Severin, după...

    Ciumarca in Mehedinți

    Președintele Consiliului Județean Mehedinți, Aladin Georgescu, a participat la...

    Ce au făcut grecii când au avut probleme cu o dronă ucraineană

    Când o dronă navală ucraineană a ajuns în apele...

    Cetatea lui Sigismund de Luxemburg de pe Clisura Dunării, restaurată

    Cetatea Ladislau din Coronini (județul Caraș-Severin) a reintrat oficial...

    Roman Abramovici s-a dus la Zelenski

    Membrul Parlamentului ucrainean Oleksii Goncharenko a declarat astăzi că...

    Articole relationate

    Categorii populare