Cîțu o face milionară pe banii statului pe șefa ANAF

Președintele ANAF, Mirela Călugăreanu, urmează să exercite calitatea de președinte al consiliului de administrație al CEC Bank, potrivit unei propuneri pe care ministrul Finanțelor, Florin Cîțu, o va introduce mâine în ședința de guvern. ANAF se află în subordinea Ministerului Finanțelor, minister care reprezintă statul în acționariatul CEC Bank, instituție de credit controlată de stat. Călugăreanu este membru în CA al CEC Bank din decembrie 2017, transmite Profit.ro.

Călugăreanu a fost promovată de PSD.

Ca membru în Consiliul de Administrație al CEC Bank, Călugăreanu încasa o indemnizație de circa 55.000 euro pe an, iar de la Exim Bank, o alta de 25.000 de euro! Călugăreanu primește sutele de mii de lei pentru că reprezintă Ministerul de Finanțe în CA-uri! Veți vedea: pentru NIMIC!În total, pe an, bugetara Mirela Călugăreanu încasează circa 100.000 de euro din bani publici, scria Secunda TV.

Conform datelor oficiale, pe lângă ANAF și CA al CEC Bank, Mirela Călugăreanu este reprezentantul Ministerului de Finanțe și în CA al CIFGA-Exim Bank.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Strâmtoarea Hormuz: Cine a câștigat din armistițiu

    Iranul ar putea deschide Strâmtoarea Hormuz în mod limitat...

    Trump face un armistițiu de 2 săptămâni cu Iranul

    Statele Unite au convenit asupra unui armistițiu bilateral de...

    CNN susține că SUA și Iranul vor ajunge la o ințelegere in această noapte

    Statele Unite și Iranul sunt așteptate să obțină succes...

    Trump criticat de aliatul său britanic, Farage: A depășit orice măsură

    Liderul Partidului Reformist Britanic (Reform UK), Nigel Farage, l-a...

    Unde se mută britanicii bogați din Dubai

    Britanicii bogați, care s-au mutat în masă la Dubai...

    Articole relationate

    Categorii populare