Cioloș, premierul lui Dragnea

Fostul premier Dacian Cioloș a stupefiat opinia publică și scena politică anul trecut, atunci cînd, în ciuda insistențelor multora, în frunte cu TFL-iștii, a refuzat să candideze în alegerile parlamentare. Explicația a venit abia astăzi, prin intermediul lui Victor Ponta și a unei postări pe Facebook, scrie Inpolitics.

Deși am reprodus deja postarea respectivă într-un articol, dat fiind gradul de interes al informațiilor din ea, totuși, cazul lui Cioloș merită prezentat separat.
Iată ce scrie Ponta:

”Dacian Ciolos nu a candidat nici pentru PNL, nici pentru USR pentru ca avea promisiunea lui Dragnea ca va continua ca Premier al unui guvern PSD-PNL pana in 2020 – ghinion”.

Și nu a fost singurul care a ascultat cîntecul de sirenă al lui Dragnea:

”Si Vasile Dancu avea promisiunea lui Dragnea ca va fi propus Premier PSD dupa Alegeri – alt ghinion!
Cuvantul lui Dragnea valoreaza mai putin si decat cuvantul lui Basescu! In timp ce ii mintea pe Ciolos si Dancu, el i-a facut tinta in campania din 2016 fiind convins ca poate sa ajunga el insusi Premier. Dar a aparut acea problema legala din Legea 90/2001 si refuzul lui Iohannis – ghinion Dragnea aici !” dezvăluie fostul premier.

Hot this week

Topics

Mai mult

    General KGB-FSB, găsit mort la Moscova. S-ar fi sinucis

    Generalul-maior în retragere al FSB, Igor Laptev, a fost...

    Festivalul cehilor Banat din Eibenthal, pe Clisura Dunării

    Timp de cinci zile, Eibenthalul este gazda concertelor de...

    Trump dă vită ieftină in înainte de alegeri

    Președintele SUA, Donald Trump, a anunțat vineri suspendarea tarifelor...

    România pe locul 23 din 27 in UE la turiști străini. Ne „bate” și Slovacia

    România rămâne una dintre cel mai puţin vizitate ţări...

    Placido Domingo, omagiu la plecarea Ilenei Cotrubaș

    „Profund întristat de plecare dintre noi a marii soprane...

    Articole relationate

    Categorii populare