spot_img
joi, 26 februarie, 2026
1.4 C
București

Ciolacu: În moţiunea de cenzură vor fi abordate două „laturi”: trecutul primului ministru care a fost arestat în Statele Unite şi aspecte economice şi care ţin de domeniul sanitar

Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, anunţă că în moţiunea de cenzură pe care PSD o va depune în viitoarea sesiune parlamentară vor fi abordate două „laturi”: trecutul primului ministru care a fost arestat în Statele Unite şi aspecte economice şi care ţin de domeniul sanitar. El susţine că poartă discuţii cu conducerea Alianţei pentru Unirea Românilor (AUR) pentru ca parlamentarii acestei formaţiuni să voteze moţiunea de cenzură.

„În primul rând este latura fără penali în funţii publice (…) (a doua latură – n.r.) partea economică şi în continuare, partea de sănătate. Aţi văzut că s-au pregătit cu ceva pentru acest val patru? Am văzut declaraţii acum pe ştiri, manageri de spitale care anunţă că deja au ATI-urile pline”, a afirmat Marcel Ciolacu, miercuri seară, la România Tv.  

Hot this week

Topics

Mai mult

    Miami Herald: Oamenii lui Rubio s-au întâlnit cu nepotul lui Raul Castro

    Oficiali americani apropiați secretarului de stat american Marco Rubio...

    Judecătoarea Adriana Stoicescu: Gigel de la Sculărie

    de Adriana Stoicescu, judecător Se propagă cu repeziciune o nouă...

    Banca Națională spune de ce a prognozat inexact inflația

    Banca Națională a României a prognozat o inflație mult...

    Unul din ultimele combinate chimice in criză. Guvernul nu gândește un plan pentru industrie. 7000 de disponibilizați

    Chimcomplex Borzești, combinat de produse chimice, anunță rezultatele financiare...

    Articole relationate

    Categorii populare