Ciolacu: Consilierii PSD vor propune la referendum o întrebare privind prevenţia consumului de droguri în şcoli în Bucureşti

Consilierii generali ai PSD vor propune adăugarea unei întrebări legată de prevenţia consumului de droguri în şcoli în Bucureşti pe buletinul de vot pentru referendumul iniţiat de primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat prim-ministrul Marcel Ciolacu.

El a fost întrebat despre oportunitatea organizării referendumului iniţiat de primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan.

„Orice referendum este oportun, fiindcă este un exerciţiu democratic. Cred că luni au şedinţa Consiliului General să aprobe cele două întrebări. După ce le-am citit şi eu cred că era mai simplu să întrebe dacă desfiinţăm sau nu, cum spunea doamna Clotilde după ce a pierdut alegerile, că mai bine desfiinţăm sectoarele, cumva să moară şi capra vecinului, specific românesc. În schimb, am înţeles, colegii mei din Consiliul General vor veni şi ei cu o întrebare legată de prevenţia consumului de droguri în şcoli. Normal, vorbim de capitala României, e cea mai expusă la acest flagel şi tinerii care fac studiile în capitală sunt cei mai expuşi la acest flagel”, a declarat Marcel Ciolacu.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Zelenski a lovit cu o bombă in Monaco

    Trei persoane au fost rănite, dintre care două grav,...

    Când ar putea avea loc alegerile anticipate din Serbia?

    Alegeri parlamentare anticipate vor avea loc în Serbia peste...

    Bulgaria a alungat avioanele militare americane: Fără vize in America sau plecați

    Ministrul bulgar al Apărării, Dimitar Stoyanov, a declarat astăzi...

    Microsoft a pierdut 570 miliarde de dolari

    Acțiunile Microsoft sunt pe cale să înregistreze cea mai...

    Prostia cu reducerea tichetelor de vacanță: Statul pierde bani

    Numărul apartamentelor de închiriat autorizate de pe Litoral s-a...

    Articole relationate

    Categorii populare