Ciolacu: Avem informaţii că parlamentarii PSD sunt sunaţi de celebrul domn secretar de stat Costel Barbu care îi invită pe parlamentari să bea cafele

Preşedintele PSD Marcel Ciolacu a declarat că social-democraţii au suficiente voturi ca moţiunea de cenzură care va fi votată în plenul reunit de luni al Parlamentului să treacă. El a precizat că şi fără aleşii UDMR, există numărul necesar pentru ca Guvernul Orban să pice. Acesta nu a exclus depunerea unei alte moţiune de cenzură din septembrie, pentru că este o altă sesiune parlamentară, întrebat dacă va fi o altă moţiune în cazul în care cea de acum nu trece de Legislativ.

„Nu e niciun anunţ de la niciun preşedinte de organizaţie, că vreun parlamentar şi-a schimbat orientarea politică. Avem informaţii că parlamentarii PSD sunt sunaţi de celebrul domn secretar de stat Costel Barbu care îi invită pe parlamentari să bea cafele. Îl anunţ că nu va reuşi pe ultima sută de metri să fure parlamentari de la PSD”, a completat Marcel Ciolacu. 

Hot this week

Topics

Mai mult

    Un fost ofițer ucrainean care a dezertat in Rusia a fost ucis in Crimeea

    Fostul ofițer ucrainean Robert Șagheev (49), care era comandantul...

    Premierul ungar ironizează România: Noi lucrăm cu planurile realizate de cei mai buni ingineri

    Situația de la centrala nucleară Cernavodă, oprită de România...

    Newsweek: Căldura anormală și seceta din Europa avantajează Rusia

    Căldura anormală și seceta din Europa au complicat rutele...

    Furtuna perfectă se pregătește să lovească Ucraina

    Perturbările din porturile ucrainene de la Marea Neagră, creșterea...

    Expresul Caspic, ruta strategică care evită Occidentul

    Rusia a creat „în secret” o rută strategică de...

    Medicii sârbi care acceptă să lucreze la sate vor avea un salariu cu 15 până la 20% mai mare

    Președintele sârb Aleksandar Vučić a declarat astăzi că medicii...

    Articole relationate

    Categorii populare