Ce a vrut Kremlinul cu interviul Tucker-Putin

Reacția internă din interiorul Rusiei la interviul președintelui Vladimir Putin cu jurnalistul american Tucker Carlson este mai importantă pentru Kremlin decât reacția din străinătate, a declarat vineri purtătorul de cuvânt al președintelui rus, Dmitri Peskov.

„Cel mai important lucru pentru noi este întotdeauna reacția propriului popor”, a spus Peskov. „Cel mai valoros și cel mai important lucru este ca cât mai mulți oameni să citească sau să urmărească acest interviu”.

„În acest interviu Putin își exprimă viziunea asupra lumii, precum și viziunea sa personală asupra forțelor motrice din spatele evenimentelor actuale în stadiul lor prezent, precum și asupra modului în care acestea se pot dezvolta în viitor”, a explicat el.

„Este clar că multe lucruri pot fi greu de înțeles pentru cititorii occidentali obișnuiți”, a recunoscut purtătorul de cuvânt. „Cu toate acestea, există încă experți acolo în Occident, există experți din zonă care se specializează în studiul țara noastră și va fi foarte important și interesant pentru ei să revizuiască în detaliu observațiile lui Putin”, a subliniat Peskov.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Rusia avertizează Moldova să nu folosească forța in Transnistria

    Secretarul Consiliului de Securitate, Serghei Șoigu, a declarat că...

    Rareș Bogdan in ședința liberalilor: Nu doresc Steagul Curcubeu pe sediul PNL

    Nu doresc Steagul Curcubeu pe sediul PNL, vreau steagul...

    În martie, România și Germania in topul european al scumpirii combustibililor și lubrifianților

    Până în februarie 2026, prețul combustibililor și lubrifianților pentru...

    SUA nu mai au arme pentru Ucraina, le-au consumat in războiul împotriva Iranului

    Statele Unite nu mai pot aproviziona militar Ucraina, întrucât...

    Articole relationate

    Categorii populare