ATENȚIE: După impunerea sancțiunilor americane, la unele benzinării NIS din Serbia nu se poate plăti cu carduri internaționale

La unele benzinării din Industria Petrolieră a Serbiei (NIS), astăzi, după intrarea în vigoare a sancțiunilor americane, combustibilul poate fi plătit cu carduri ale sistemelor de carduri străine, în timp ce la altele nu este posibil, află Tanjug.

În notificarea transmisă de NIS utilizatorilor săi, se precizează că „Compania NIS operează în prezent sub sancțiuni. Prin urmare, se poate întâmpla ca cardurile de plată Mastercard, Visa și American Express să nu fie posibile de plătit la benzinăriile noastre”.

NIS precizează că plata se poate face cu numerar, carduri de plată Dina ale tuturor băncilor, aplicația m-banking a tuturor băncilor, opțiunea „IPS Show”, precum și aplicația Drive.Go, doar cu metoda de plată IPS.

Hot this week

Topics

Mai mult

    VIBE Festival, un pilon economic pentru Transilvania

    Primarul comunei Sângeorgiu de Mureș, Sófalvi Szabolcs, a declarat,...

    Scandal in PNL Brăila: Vagabondule

    La PNL Brăila e un circ de nedescris și...

    Țările NATO se ceartă înainte de summitul din Turcia

    Țările NATO nu reușesc să ajungă la un acord...

    A 30 ediție a Gărâna Jazz Festival

    Artiști din 11 țări și 21 de proiecte muzicale...

    Picasso la Iași

    Lucrări semnate de Pablo Picasso pot fi admirate, în...

    Premierul moldovean a demisionat in plin scandal Verișoara

    Premierul Republicii Moldova, Alexandru Munteanu, a anunțat vineri, 3...

    Articole relationate

    Categorii populare