Ambasadorul Ucrainei la Londra, fostul șef al Armatei: Al treilea război mondial a început deja

Al treilea război mondial a început deja, crede ambasadorul Ucrainei în Marea Britanie, fost comandant-șef al Forțelor Armate ale Ucrainei (din iulie 2021 până în februarie 2024) Valeriy Zaluzhny, relatează Ukrayinska Pravda.

„Prin urmare, cred că războiul mondial, bine ați venit, a început”, a spus Zalujni.

Potrivit reprezentantului diplomatic, acest lucru se datorează faptului că Rusia este susținută de alte țări – Coreea de Nord, Iran. „Încă îl putem opri aici, pe teritoriul Ucrainei. Dar din anumite motive, partenerii noștri nu vor să înțeleagă acest lucru. Este evident că Ucraina are deja prea mulți dușmani”, a adăugat el.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Tomac anunță renunțarea la plata CASS pentru mamele cu copii

    Premierul desemnat Eugen Tomac a anunţat că impactul bugetar...

    Premierul desemnat Eugen Tomac susţine că pensiile ar putea fi indexate de la 1 ianuarie 2027

    Premierul desemnat Eugen Tomac susţine că pensiile ar putea...

    Articole relationate

    Categorii populare