Elena Udrea poate fi reținută CE A SCRIS PE FACEBOOK

Deputații au dat primul vot  favorabil din cele trei cerute de DNA pentru arestarea Elenei Udrea. Prima cerere DNA de arestare a Elenei Udrea a vizat dosarul  Gala Bute. Dacă una din cererile DNA de arestare este aprobată de Camera Deputaților, Elena Udrea poate fi reținută pentru 24 de ore și, mai apoi prezentată Înaltei Curții de Casație și Justiție cu cererea pentru un mandat de arestare pentru 30 de zile. Anterior, Camera Deputaților încuviințase două cereri ale DNA privind începerea cercetării penale în cazul Elenei Udrea. În plenul Parlamentului mai trebuie votate alte trei cereri ale DNA în dosarul Microsoft, printre care două de arestare.

ÎNAINTE CU 4 MINUTE DE ANUNȚAREA VOTULUI, ELENA UDREA A SCRIS PE FACEBOOK:

udreagestVăd că gestul meu Parlament în care am dus mâna la nas a creat mare vâlvă şi s-a transformat în subiect de analiză semiotică.
În realitate, e un semn pe care l-am făcut unei persoane dragi mie, căreia am vrut să-i transmit că „totul e în regulă”.

 

Hot this week

Topics

Mai mult

    Arabia Saudită: Prețul petrolului va crește la 180 de dolari

    Oficialii din Arabia Saudită cred că prețul petrolului ar...

    Trump s-a răzgândit: Nu mai desfășoară trupe terestre împotriva Iranului

    Președintele american Donald Trump a promis joi că nu...

    Tulsi mai pune o cărămidă in controversa iraniană a lui Trump

    Directoarea serviciilor de informații americane Tulsi Gabbard a refuzat...

    Ciprul vrea să rediscute prezența bazelor militare britanice

    Președintele Ciprului, Nikos Christodoulidis, a declarat astăzi că este...

    Șeful Pentagonului: Nu avem arme de dat Ucrainei

    Arsenalele de arme avansate ale Statelor Unite sunt încă...

    Articole relationate

    Categorii populare