După 4 ani forțat de testul de paternitate Principele Nicolae recunoaște copilul. DEZVĂLUIREA A FOST FĂCUTĂ ÎN EXCLUSIVITATE DE FLUX 24

O mărturisire ce vine la aproape 4 ani de la excluderea nepotului Regelui Mihai din linia de succesiune.În urmă cu trei ani şi jumătate, fostul principe Nicolae se afla în mijlocul unui scandal de paternitate. La acea vreme, o fostă colaboratoare a sa, Nicoleta Cîrjan, devenea mămica unei fetiţe, botezate Iris Anna – cel mai probabil după Regina Ana. Potrivit Nicoletei Cîrjan, tatăl micuţei refuzase orice implicare, iar ea şi-a asumat singură „sarcina şi creşterea copilului.

Dezvăluirile despre copil au fost făcute exclusiv de FLUX 24.

La 4 ani de la excluderea sa din linia de succesiune, nepotul Regelui Mihai a declarat într-un mesaj postat pe contuld e Facebook că este tatăl copilului.

”În urma insistențelor mele de a face testul privind stabilirea paternității presupusului meu copil, doamna Nicoleta Cîrjan a acceptat realizarea acestuia. 

Rezultatul a fost pozitiv, reiesind ca sunt tatăl copilului ei. Având în vedere contextul în care acest copil a venit pe lume, faptul că nu am avut o relație cu mama acestuia, mi-am asumat responsabilitatea legala fața de acesta. Din rațiuni care țin de protejarea intereselor superioare ale copilului, consider ca orice aspect legat de viata acestuia este de natura strict privata. 

Din dorința expresa de a proteja copilul și pentru a nu-l supune niciunui risc mediatic sau de bullying am decis să incetez orice alte comentarii pe marginea acestui subiect”, a scris Nicolae al României, pe contul personal de Facebook.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Spania reduce TVA-ului la electricitate, gaze și combustibili de la 21% la 10%

    Prim-ministrul spaniol Pedro Sánchez a prezentat astăzi un pachet...

    Arabia Saudită: Prețul petrolului va crește la 180 de dolari

    Oficialii din Arabia Saudită cred că prețul petrolului ar...

    Trump s-a răzgândit: Nu mai desfășoară trupe terestre împotriva Iranului

    Președintele american Donald Trump a promis joi că nu...

    Tulsi mai pune o cărămidă in controversa iraniană a lui Trump

    Directoarea serviciilor de informații americane Tulsi Gabbard a refuzat...

    Ciprul vrea să rediscute prezența bazelor militare britanice

    Președintele Ciprului, Nikos Christodoulidis, a declarat astăzi că este...

    Șeful Pentagonului: Nu avem arme de dat Ucrainei

    Arsenalele de arme avansate ale Statelor Unite sunt încă...

    Articole relationate

    Categorii populare