Ministrul de interne se plânge la DIICOT de abuz sexual: GAFĂ HALUCINANTĂ

Ministrul de interne Carmen Dan îl acuză pe Romică Părpălea de abuz sexual. Ministrul de Interne a fost prezent joi la sediul DIICOT, transmite Antena 3.

„Am indicat membrii grupului infracțional care bănuiesc că sunt în spatele lui Părpălea și despre care am suspiciunea rezonabilă că sunt martori atât în dosarul întocmit la DNA ca urmarea a denunțului lui Părpălea, cât și în dosarul președintelui partidului”, a declarat Carmen Dan la ieșire de la DIICOT.

Carmen Dan  a recunoscut însă că a greșit articolele legii și a făcut o eroare materială.

Carmen Dan a mai fost și în urmă cu o lună la DIICOT când a depus un denunț împotriva lui Romică Părpălea.

Atunci, la ieșirea din sediul DIICOT, Carmen Dan a declarat că a depus o plângere împotriva ”unui personaj”, care este ”un instrument ce servește un grup de interese, mai ales politice”.

”Am depus o plângere pentru denunț calomnios” a spus Carmen Dan, după o declarație a lui Romică Părpălea pe scările DNA. Ea a afirmat că ”în spatele lui sunt alte interese, în special politice”. Carmen Dan a subliniat că nu-l cunoaște pe Romică Părpălea.

În plângerea sa, ministrul de Interne invocă articolul 299, și anume, folosirea abuzivă a funcției în scop sexual.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Trump l-a demis pe procurorul general din cauză că nu a făcut dosare adversarilor săi politici

    Președintele Statelor Unite ale Americii, Donald Trump, a confirmat...

    Guvernul german s-a prăbușit la încredere: 15%

    Sprijinul pentru guvernul cancelarului german Friedrich Merz a scăzut...

    Ponderea țărilor BRICS în PIB-ul global a depășit 40%

    Ponderea țărilor BRICS în PIB-ul global a depășit 40%,...

    Administrația Trump va impune tarife de 100% la importul pentru anumite medicamente

    Administrația președintelui Statelor Unite ale Americii, Donald Trump, se...

    Transportul de containere din China către Europa a crescut cu 40% în ultimele săptămâni

    Transportul de containere din China către Europa a crescut...

    Ucraina mai are bani doar pentru încă 2 săptămâni

    Ucraina mai are bani doar pentru încă două săptămâni,...

    Șeful CJ Caraș Severin: 3 vești bune

    Trei vești bune!, anunță șeful PSD si al CJ...

    Articole relationate

    Categorii populare