Hoții au furat la Brăila poarta unei grădinițe

Primarul municipiului Brăila, Marian Dragomir, s-a declarat indignat de faptul că hoții de fier vechi au ajuns să fure până și poarta de acces de la o grădiniță din oraș, el catalogând acest gest ca fiind „culmea tupeului și a nesimțirii”.

Dragomir susține, într-o postare făcută joi pe pagina sa de socializare, că hoții respectivi au fost precauți și au mutat poziția camerei de supraveghere, care era îndreptată către poartă, pentru a „lucra” în liniște la adăpostul nopții.

„Culmea tupeului și a nesimțirii în Brăila, să furi poarta de la o grădiniță! Din păcate, este adevărat. Au mutat cu un lemn poziția camerei care era îndreptată către poartă și, la adăpostul nopții, ajutați de ploaia care ne ținea în case, au furat poarta. Eu cred că poarta s-a transformat în doi litri de tărie”, a spus primarul Dragomir.

Conducerea Grădiniței nr. 16, cea care a fost prejudiciată, a depus plângere la Inspectoratul de Poliție al Județului Brăila, iar în cauză s-a deschis o anchetă.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Ce președinte o propune pe Maia președintele României

    Preşedinta Republicii Moldova, Maia Sandu, a fost pusă într-o...

    Cine vrea capul premierului britanic

    Fostul ministru britanic al sănătății Wes Streeting a anunțat...

    Importurile de gaze ale României au crescut cu 54%

    Producția de gaze naturale utilizabile a României a fost,...

    Rusia nu vrea Eurovision: „Monștri asexuați”

    Rusia nu are nevoie de Concursul Eurovision, unde cântăreții...

    Articole relationate

    Categorii populare