DOCUMENT BOMBĂ #COLECTIV: Un cetățean a reclamat în 15 octombrie că va urma un INCENDIU PROVOCAT

Siteul stiripesurse.ro a publicat joi seară plângerile unui cetățean depuse în perioada 15-20 octombrie la Circa 14 Poliție din sectorul 4 prin care respectivul, care deține un spațiu subînchiriat în clădirea Pionierul, unde se află și clubul Colectiv, avertiza că va urma un incendiu provocat în aceea incintă în urma unui conflict între cei care dețin spații comerciale acolo.

Acest lucru se întâmpla cu două săptămâni înainte de tragedia din #Colectiv.

Era vorba de amenințări, inclusiv cu moartea.

Cetățeanul, al cărui nume nu apare în documentele publicate de sursa citată fiind blurat, afirmă că ar fi fost amenințat de un alt cetățean că va da foc din răzbunare la clădirea unde se află fosta fabrică Pionierul.

În 5 noiembrie, cetățeanul a revenit cu o nouă adresă prin care extinderea cercetărilor în cazul plângerilor sale despre care afirmă că s-ar fi confirmat prin tragedia de la Colectiv.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Macron: Trăim un moment unic. Xi, Trump și Puțin se opun europenilor

    Președintele francez Emmanuel Macron a declarat vineri, la Atena,...

    Co-fondatorul AUR Marius Lulea, atac la Simion

    Am fost întrebat despre declarațiile recente ale președintelui AUR....

    Merz: Aderarea imediată a Ucrainei la UE e imposibilă

    Cancelarul german Friedrich Merz a numit imposibilă aderarea imediată...

    Meloni critică renovarea unei clădiri UE din Bruxelles cu 800 de milioane de euro

    Prim-ministrul italian Giorgio Meloni a criticat astăzi planurile de...

    Articole relationate

    Categorii populare